Jesteśmy jedną z pierwszych firm w Polsce, które skupiają się na kompleksowym zarządzaniu najmem. Chcesz szybko sprzedać lub bezpiecznie wynajmować swoją nieruchomość? Na tym właśnie polega nasza praca.

Zarządzanie wynajmem Poznań

8 lutego, 2023
Podsumowanie
Usługi zarządzania najmem nieruchomości w Poznaniu to świetne rozwiązanie z kilku powodów. W ten sposób można zwiększyć bezpieczeństwo podpisania umowy z najemcą, a także ograniczyć swoje zaangażowanie w biznes związany z wynajmowaną nieruchomością. Wystarczy, że nawiążesz współpracę z profesjonalną agencją nieruchomości, a najem długoterminowy przyniesie realne zyski bez najmniejszego ryzyka.

Usługi obsługi i zarządzania wynajmem nieruchomości w Poznaniu to nowość w branży nieruchomości. Nasza firma HOMtu® proponuje przede wszystkim kompleksową obsługę najmu długoterminowego wraz z opcją zarządzania nieruchomością tak, aby biznes mieszkaniowy był bezpieczny i rentowny. Jeśli zdecydujesz się wynajmować swoją nieruchomość, zadbaj o to, aby podpisać umowę z rzetelnym najemcą. W przeciwnym razie narazisz się na pewne ryzyko związane z tym, że lokator zniszczy Twoją nieruchomość, a Ty poniesiesz dodatkowe koszty remontowe.

Dla kogo są usługi zarządzania wynajmem? Poznań to jedno z wielu miast, które objęliśmy swoją działalnością jako agencja HOMtu®. Każdy, kto posiada lokal inwestycyjny lub przeznaczony na wynajem, powinien zastanowić się nad opcją skorzystania z naszej pomocy. Zarządzanie najmem Poznań to szeroki pakiet usług, który umożliwia szybsze znalezienie potencjalnego najemcy, a także gwarantuje maksimum bezpieczeństwa nawet na czas długoterminowego wynajmu nieruchomości.

Jak wybrać firmę do zarządzania wynajmem w Poznaniu?

Zanim zdecydujesz się na profesjonalne zarządzanie najmem nieruchomości przez zewnętrzną firmę w Poznaniu, koniecznie sprawdź opinie o agencji nieruchomości oraz podstawowe informacje o dostępnych usługach. Tylko w ten sposób podejmiesz właściwą decyzję i nawiązaniu współpracy. Kompleksowa obsługa wynajmu Poznań to szereg działań, które mają na celu optymalizację kosztów oraz zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w czasie najmu lokalu - zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy w ramach obsługi mieszkań na wynajem, weź pod uwagę takie aspekty, jak:

 • zakres świadczonych usług,
 • cennik agencji zarządzającej lokalami pod wynajem w Poznaniu,
 • dostępne formy zabezpieczeń odnoszące się do umów najmu okazjonalnego oraz egzekucji w razie braku terminowej płatności za czynsz,
 • doświadczenie firmy, która zajmuje się zarządzaniem wynajmem w Poznaniu,
 • poziom prowizji od obsługi najmu.

Można powiedzieć, że profesjonalna obsługa najmu obejmująca Poznań i okolica to świetna opcja dla każdego, kto ma nieruchomość przeznaczoną pod wynajem, ale nie jest w stanie poświęcić wystarczająco czasu na jej obsługę oraz zarządzanie najmem.

Zarządzanie wynajmem Poznań - ile to kosztuje?

W ramach usług zarządzania wynajmem w Poznaniu przez HOMtu®, możesz skorzystać z trzech podstawowych wariantów współpracy:

 1. Wariant 12% - warto dodać, że w tym przypadku inwestor, który dokonał zakup nieruchomości pod wynajem, musi liczyć się z kosztami na poziomie 12% prowizji od najmu lokalu. W ramach usług w podstawowym wariancie dostępna jest pomoc w przygotowaniu i publikacji oferty najmu w Poznaniu, wsparcie w poszukiwaniu najemcy, a także zarządzanie rozliczaniem mediów i kontakt z najemcami.
 2. Wariant 15% - nieco droższy pakiet obejmuje standardowe usługi zarządzania wynajmem w Poznaniu, ale także daje gwarancję wypłacalności środków należnych za czynsz, nawet jeśli najemca spóźnia się z płatnością.
 3. Wariant 20% - najdroższy wariant z minimalną kwotą 470 złotych przeznaczony jest dla właścicieli niewielkich apartamentów na wynajem lub mieszkań wynajmowanych na pojedyncze pokoje. Wybierając ten pakiet nie musisz martwić się o nic i cieszyć się dodatkowym zyskiem z najmu długoterminowego.

Pośrednictwo i obsługa najmu to dla właściciela nieruchomości na wynajem spore udogodnienie. Jako HOMtu® działamy na terenie Poznania i wielu innych miast w Polsce, zajmując się obsługą mieszkań, domów i lokali komercyjnych na wynajem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak działają usługi zarządzania najmem, uzupełnij formularz kontaktowy i poczekaj na odzew z naszej strony.

Zarządzanie najmem mieszkania w Poznaniu - krok po kroku

W HOMtu® stawiamy na profesjonalne rozwiązania i obsługę nieruchomości wynajmowanych przez najemców. Co więcej, w imieniu właściciela mieszkania możemy zając się przygotowaniem lokum do wystawienia ogłoszenia wynajmu, kontaktem z najemcami, a także pomożemy w sporządzaniu korzystnej i bezpiecznej umowy. Zakres naszych usług obejmuje takie czynności, jak:

 • opracowywanie umów,
 • poszukiwanie najemców,
 • cykliczny kontakt z lokatorami,
 • przygotowywanie nieruchomości pod wynajem,
 • pomoc w windykacji przedsądowej długów niespłaconych przez najemców,
 • wsparcie prawno-administracyjne.

Wynajem mieszkania i obsługa najmu - usługi HOMtu®?

Jest wiele powodów, dla jakich warto skorzystać z usług związanych z zarządzaniem wynajmem. Poznań to tylko jedno z wielu miast, gdzie HOMtu® świadczy kompleksową usługę obsługi wynajmowanych nieruchomości. Wyręczamy właściciela w wielu formalnościach, a także kontrolujemy potencjalnych najemców. Korzystanie z naszych usług na terenie Poznania to przede wszystkim:

 • brak stresu i spokojny wynajem,
 • comiesięczny dochód z gwarancją wypłacalności najemców,
 • pełna obsługa wynajmowanej nieruchomości w Poznaniu,
 • szeroki zakres pomocy w trakcie przygotowania lokalu pod wynajem, kontakt z najemcami oraz negocjacje cenowe,
 • cykliczne odwiedziny najemców i kontrola stanu technicznego nieruchomości.

Cenimy sobie indywidualne podejście do każdego klienta, pomagamy podpisać bezpieczną umowę oraz elastycznie podchodzimy do zarządzania i obrotu nieruchomościami. To przekłada się na spore zainteresowanie naszymi usługami wśród klientów z Poznania. Jeśli masz jakiekolwiek obawy odnośnie do rzetelności najemców - skontaktuj się z nami i skorzystaj z opieki nad mieszkaniem lub inną nieruchomością na wynajem.

Obsługa najmu nieruchomości w Poznaniu - czy to się opłaca?

Zarządzanie wynajmem - Poznań to usługi HOMtu®, które są dobrym rozwiązaniem dla wszystkich posiadaczy nieruchomości. Dotyczy to zarówno lokali mieszkalnych, jak i obiektów usługowych. Profesjonalna obsługa najmu długoterminowego to szansa na wypracowanie stabilnych, comiesięcznych dochodów z całkowitym wyeliminowaniem ryzyka związanego z nierzetelnością najemców. Nie czekaj! Sprawdź usługi zarządzania wynajmem w Poznaniu świadczone przez HOMtu® i przekonaj się, że warto nawiązać długoterminową współpracę w tym zakresie.

Powiązane artykuły

Jak poprawić atrakcyjność mieszkania na wynajem?

Odświeżenie mieszkania, zmiana aranżacji, a czasem nawet wyposażenie pomieszczeń w stylowe dodatki... to wystarczy, aby potencjalny najemca docenił design mieszkania na wynajem i zdecydował się na podpisanie umowy najmu. Planujesz długoterminowy wynajem swojej nieruchomości, ale Twoje ogłoszenia są pomijane przez potencjalnych lokatorów? Zobacz, jak przygotować się do wynajmu mieszkania z technicznego punktu widzenia. Przejrzyj nasze […]

Zobacz artykuł
Kaucja w umowie najmu mieszkania

Planujesz wynająć swoją nieruchomość? Musisz wiedzieć, że masz pełne prawo do pobrania od potencjalnego najemcy kaucji. To kwota, która stanowi zabezpieczenie dla wynajmującego, np. na wypadek niewypłacalności lokatora, z którym masz podpisaną umowę najmu. Czym tak właściwie jest kaucja za mieszkanie i jak ustalić tę kwotę? Decydując się na wynajem swojej nieruchomości, musisz jasno określić […]

Zobacz artykuł
Jak powinna przebiegać weryfikacja najemcy mieszkania?

Decydując się na wynajęcie nieruchomości, zawsze powinniśmy dokładnie weryfikować potencjalnych najemców. To podstawa, aby nie udostępnić swojego mieszkania lub domu osobom, które nie potraktują lokum z należytym szacunkiem. A zatem jak sprawdzić potencjalnego najemcę na mieszkanie, aby nie narazić się na późniejsze problemy z lokatorami? Zobacz nasz poradnik. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, które są pomocne na […]

Zobacz artykuł
Prawa i obowiązki wynajmującego mieszkanie

Wynajmowanie mieszkania często wiąże się ze sporym ryzykiem, szczególnie jeśli wszystkie formalności oraz kwestie związane z poszukiwaniem potencjalnego najemcy realizujemy na własną rękę. Aby zagwarantować sobie maksimum bezpieczeństwa na etapie podpisywania umowy i wynajmowania mieszkania, musimy poznać wszystkie prawa i obowiązki wynajmującego nieruchomość. Znajomość podstawowych przepisów dotyczących wynajmu mieszkań jest niezbędna, by uniknąć ewentualnych roszczeń […]

Zobacz artykuł
Zarządzanie wynajmem Łódź

Zarządzanie wynajmem w Łodzi to usługi, które pozwalają na zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w trakcie wynajęcia nieruchomości potencjalnym najemcom. Co więcej, obsługa nieruchomości przeznaczonej na wynajem przez zewnętrzną firmę to gwarancja wypłacalności najemców oraz terminowe, comiesięczne przelewy w ramach podpisanej umowy wynajmu. Jeśli chcesz wynajmować mieszkanie i mieć pewność, że podpisana umowa najmu będzie dla […]

Zobacz artykuł
Zarządzanie wynajmem Szczecin

Rozglądasz się za jak najkorzystniejszą opcją wynajmu swojej nieruchomości, tak, aby otrzymywać stałe, miesięczne wpływy od najemcy? Oferta naszej firmy HOMtu® jest skierowana do każdego właściciela nieruchomości mieszkalnej lub użytkowej, który chce powierzyć obsługę najmu profesjonalistom. Zajmiemy się kompleksową obsługą Twojej nieruchomości, dbając o jak najwyższy standard świadczonych usług. Pomagamy także w znalezieniu najemcy, dzięki […]

Zobacz artykuł
Przejdź do bloga

Szybkie przejście do najważniejszych usług:

Firma HOMtu® jako jeden z nielicznych podmiotów na polskim rynku zajmuje się zarządzaniem najmem mieszkań i lokali usługowych na zlecenie, a także sprzedażą nieruchomości. Stworzyliśmy rozbudowaną sieć partnerską o jasnych zasadach współpracy. Nasza marka cieszy się dużym uznaniem klientów, a liczne sukcesy branżowe potwierdzają nasze kompetencje i doświadczenie. Zapraszamy do kontaktu!
Polityka prywatności i plików cookies
NAWIGACJA STRONY
KONTAKT Z NAMI
Kontakt
Wyślij zapytanie poprzez formularz kontaktowy, zadzwoń lub umów spotkanie z ekspertami HOMtu®.
Wszystkie prawa zastrzeżone 2022.
PROJEKT: