Jesteśmy jedną z pierwszych firm w Polsce, które skupiają się na kompleksowym zarządzaniu najmem. Chcesz szybko sprzedać lub bezpiecznie wynajmować swoją nieruchomość? Na tym właśnie polega nasza praca.

Zarządzanie wynajmem Poznań

8 lutego, 2023
Podsumowanie
Zarządzanie najmem nieruchomości w Poznaniu to świetna usługa z kilku powodów. W ten sposób można zwiększyć bezpieczeństwo podpisania umowy z najemcą, a także ograniczyć swoje zaangażowanie w biznes związany z wynajmowaną nieruchomością. Wystarczy, że nawiążesz współpracę z profesjonalną agencją nieruchomości, a najem długoterminowy przyniesie realne zyski bez najmniejszego ryzyka.

Obsługa najmu Poznań

Usługi obsługi i zarządzania wynajmem nieruchomości w Poznaniu to nowość w branży nieruchomości. Nasza firma HOMtu® proponuje przede wszystkim kompleksową obsługę najmu długoterminowego wraz z opcją zarządzania nieruchomością tak, aby biznes mieszkaniowy był bezpieczny i rentowny. Jeśli zdecydujesz się wynajmować swoją nieruchomość, zadbaj o to, aby podpisać umowę z rzetelnym najemcą. W przeciwnym razie narazisz się na pewne ryzyko związane z tym, że lokator zniszczy Twoją nieruchomość, a Ty poniesiesz dodatkowe koszty remontowe.

Dla kogo jest przeznaczona usługa zarządzanie wynajmem? Poznań to jedno z wielu miast, które objęliśmy swoją działalnością jako agencja HOMtu®. Każdy, kto posiada lokal inwestycyjny lub przeznaczony na wynajem, powinien zastanowić się nad opcją skorzystania z naszej pomocy. Zarządzanie najmem Poznań to szeroki pakiet usług, który umożliwia szybsze znalezienie potencjalnego najemcy, a także gwarantuje maksimum bezpieczeństwa nawet na czas długoterminowego wynajmu nieruchomości.

Zarządzanie najmem mieszkań Poznań - wybór firmy

Zanim zdecydujesz się na profesjonalne zarządzanie najmem nieruchomości przez zewnętrzną firmę w Poznaniu, koniecznie sprawdź opinie o agencji nieruchomości oraz podstawowe informacje o dostępnych usługach. Tylko w ten sposób podejmiesz właściwą decyzję i nawiązaniu współpracy. Kompleksowa obsługa wynajmu Poznań to szereg działań, które mają na celu optymalizację kosztów oraz zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w czasie najmu lokalu - zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy w ramach obsługi mieszkań na wynajem, weź pod uwagę takie aspekty, jak:

 • zakres świadczonych usług,
 • cennik agencji zarządzającej lokalami pod wynajem w Poznaniu,
 • dostępne formy zabezpieczeń odnoszące się do umów najmu okazjonalnego oraz egzekucji w razie braku terminowej płatności za czynsz,
 • doświadczenie firmy, która zajmuje się zarządzaniem wynajmem w Poznaniu,
 • poziom prowizji od obsługi najmu.

Można powiedzieć, że profesjonalna obsługa najmu obejmująca Poznań i okolica to świetna opcja dla każdego, kto ma nieruchomość przeznaczoną pod wynajem, ale nie jest w stanie poświęcić wystarczająco czasu na jej obsługę oraz zarządzanie najmem.

Zarządzanie wynajmem Poznań - ile to kosztuje?

W ramach usług zarządzania wynajmem w Poznaniu przez HOMtu®, możesz skorzystać z trzech podstawowych wariantów współpracy:

 1. Wariant 12% - warto dodać, że w tym przypadku inwestor, który dokonał zakup nieruchomości pod wynajem, musi liczyć się z kosztami na poziomie 12% prowizji od najmu lokalu. W ramach usług w podstawowym wariancie dostępna jest pomoc w przygotowaniu i publikacji oferty najmu w Poznaniu, wsparcie w poszukiwaniu najemcy, a także zarządzanie rozliczaniem mediów i kontakt z najemcami.
 2. Wariant 15% - nieco droższy pakiet obejmuje standardowe usługi zarządzania wynajmem w Poznaniu, ale także daje gwarancję wypłacalności środków należnych za czynsz, nawet jeśli najemca spóźnia się z płatnością.
 3. Wariant 20% - najdroższy wariant z minimalną kwotą 470 złotych przeznaczony jest dla właścicieli niewielkich apartamentów na wynajem lub mieszkań wynajmowanych na pojedyncze pokoje. Wybierając ten pakiet nie musisz martwić się o nic i cieszyć się dodatkowym zyskiem z najmu długoterminowego.

Pośrednictwo i obsługa najmu to dla właściciela nieruchomości na wynajem spore udogodnienie. Jako HOMtu® działamy na terenie Poznania i wielu innych miast w Polsce, zajmując się obsługą mieszkań, domów i lokali komercyjnych na wynajem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak działają usługi zarządzania najmem, uzupełnij formularz kontaktowy i poczekaj na odzew z naszej strony.

Zarządzanie najmem mieszkania w Poznaniu - krok po kroku

W HOMtu® stawiamy na profesjonalne rozwiązania i obsługę nieruchomości wynajmowanych przez najemców. Co więcej, w imieniu właściciela mieszkania możemy zając się przygotowaniem lokum do wystawienia ogłoszenia wynajmu, kontaktem z najemcami, a także pomożemy w sporządzaniu korzystnej i bezpiecznej umowy. Zakres naszych usług obejmuje takie czynności, jak:

 • opracowywanie umów,
 • poszukiwanie najemców,
 • cykliczny kontakt z lokatorami,
 • przygotowywanie nieruchomości pod wynajem,
 • pomoc w windykacji przedsądowej długów niespłaconych przez najemców,
 • wsparcie prawno-administracyjne.

Wynajem mieszkania i obsługa najmu - usługi HOMtu®?

Jest wiele powodów, dla jakich warto skorzystać z usług związanych z zarządzaniem wynajmem. Poznań to tylko jedno z wielu miast, gdzie HOMtu® świadczy kompleksową usługę obsługi wynajmowanych nieruchomości. Wyręczamy właściciela w wielu formalnościach, a także kontrolujemy potencjalnych najemców. Korzystanie z naszych usług na terenie Poznania to przede wszystkim:

 • brak stresu i spokojny wynajem,
 • comiesięczny dochód z gwarancją wypłacalności najemców,
 • pełna obsługa wynajmowanej nieruchomości w Poznaniu,
 • szeroki zakres pomocy w trakcie przygotowania lokalu pod wynajem, kontakt z najemcami oraz negocjacje cenowe,
 • cykliczne odwiedziny najemców i kontrola stanu technicznego nieruchomości.

Cenimy sobie indywidualne podejście do każdego klienta, pomagamy podpisać bezpieczną umowę oraz elastycznie podchodzimy do zarządzania i obrotu nieruchomościami. To przekłada się na spore zainteresowanie naszymi usługami wśród klientów z Poznania. Jeśli masz jakiekolwiek obawy odnośnie do rzetelności najemców - skontaktuj się z nami i skorzystaj z opieki nad mieszkaniem lub inną nieruchomością na wynajem.

Obsługa najmu nieruchomości w Poznaniu - czy to się opłaca?

Zarządzanie wynajmem - Poznań to usługi HOMtu®, które są dobrym rozwiązaniem dla wszystkich posiadaczy nieruchomości. Dotyczy to zarówno lokali mieszkalnych, jak i obiektów usługowych. Profesjonalna obsługa najmu długoterminowego to szansa na wypracowanie stabilnych, comiesięcznych dochodów z całkowitym wyeliminowaniem ryzyka związanego z nierzetelnością najemców. Nie czekaj! Sprawdź usługi zarządzania wynajmem w Poznaniu świadczone przez HOMtu® i przekonaj się, że warto nawiązać długoterminową współpracę w tym zakresie.

Powiązane artykuły

Wypowiedzenie umowy najmu mieszkania - kiedy, jak i dlaczego?

Do zakończenia umowy przed czasem wskazanym w dokumencie dochodzi najczęściej wtedy, kiedy najemca dopuści się rażących naruszeń warunków związanych z najmem nieruchomości. Wtedy jako wynajmujący mamy możliwość wypowiedzenia umowy nawet w trybie (prawie) natychmiastowym. A zatem jak napisać wypowiedzenie umowy najmu mieszkania? Przygotowaliśmy poradnik, aby nieco ułatwić kwestie wypowiedzenia najmu zarówno z winy najemcy, jak […]

Zobacz artykuł
Umowa najmu a protokół zdawczo-odbiorczy mieszkania

Wynajmując mieszkanie, zawsze powinniśmy zadbać o to, aby podczas przekazania lokalu najemcy sporządzić szczegółowy protokół zdawczo-odbiorczy nieruchomości. To niezbędne, aby zabezpieczyć swoje interesy na wypadek sporów z lokatorami albo wystąpieniem zniszczeń, które nie miały miejsca w dniu przekazania mieszkania. Czym jest protokół zdawczo-odbiorczy nieruchomości na wynajem? Z pojęciem protokołu zdawczo-odbiorczego spotykamy się nie tylko podczas […]

Zobacz artykuł
Najem okazjonalny mieszkania - zalety i wady

W Polsce pierwsze umowy najmu okazjonalnego nieruchomości pojawiły się 17 grudnia 2009 roku. Wtedy wprowadzono pierwsze zmiany w Ustawie o ochronie praw lokatorów. Dzięki temu osoby fizyczne bez działalności gospodarczej mogły rozpocząć zarabianie na wynajmie posiadanej nieruchomości bezpieczniej niż dotychczas. Zalety i wady najmu okazjonalnego mieszkania Najem okazjonalny ma zarówno wady, jak i zalety, choć […]

Zobacz artykuł
Naruszenie miru domowego najemcy przez właściciela mieszkania

W jaki sposób możemy kontrolować stan naszej nieruchomości w ramach umowy najmu, skoro wejście do mieszkania bez zgody najemcy jest niemożliwe? Aby nieco rozjaśnić tę kwestię, musimy zagłębić się w przepisy wynikające z Ustawy o ochronie praw lokatorów. Przygotowaliśmy poradnik dla wynajmujących mieszkania, aby uniknąć ryzyka popełnienia przestępstwa naruszenia miru domowego w wynajmowanym lokalu. Kiedy […]

Zobacz artykuł
Jakie błędy popełniają najemcy podczas wynajmu mieszkania?

Masz jedno, dwa, trzy a może więcej nieruchomości, które są przygotowane wyłącznie pod wynajem długo- lub krótkoterminowy? Niezależnie od wybranej formy wynajmowania mieszkania, zawsze warto wiedzieć, jakie kategoryczne błędy popełniają potencjalni najemcy. Niekiedy zdarza się, że rażące naruszenia warunków umowy prowadzą do jej rozwiązania i wielu innych nieprzyjemności. Czego nie powinien robić najemca? Każdy inwestor […]

Zobacz artykuł
Jak ustalić wysokość czynszu? Wynajem mieszkania w praktyce

Chcesz wynająć mieszkanie, ale nie wiesz jak i za ile? Na szczęście możesz skorzystać z profesjonalnego wsparcia ekspertów HOMtu. Zajmujemy się zarządzaniem najmem nieruchomości. Dzięki temu Ty zarabiasz dodatkowe pieniądze i możesz swobodnie wynajmować swoje mieszkanie. Zobacz, jak oszacować cenę wynajmu nieruchomości, aby Twoja oferta nie była abstrakcyjna względem aktualnej sytuacji na rynku. Co wpływa […]

Zobacz artykuł
Przejdź do bloga

Szybkie przejście do najważniejszych usług:

Firma HOMtu® jako jeden z nielicznych podmiotów na polskim rynku zajmuje się zarządzaniem najmem mieszkań i lokali usługowych na zlecenie, a także sprzedażą nieruchomości. Stworzyliśmy rozbudowaną sieć partnerską o jasnych zasadach współpracy. Nasza marka cieszy się dużym uznaniem klientów, a liczne sukcesy branżowe potwierdzają nasze kompetencje i doświadczenie. Zapraszamy do kontaktu!
Polityka prywatności i plików cookies
NAWIGACJA STRONY
KONTAKT Z NAMI
Kontakt
Wyślij zapytanie poprzez formularz kontaktowy, zadzwoń lub umów spotkanie z ekspertami HOMtu®.
Wszystkie prawa zastrzeżone 2022.
PROJEKT: