Jesteśmy jedną z pierwszych firm w Polsce, które skupiają się na kompleksowym zarządzaniu najmem. Chcesz szybko sprzedać lub bezpiecznie wynajmować swoją nieruchomość? Na tym właśnie polega nasza praca.

Zarządzanie wynajmem Łódź

8 lutego, 2023
Podsumowanie
Każdy, kto jest właścicielem nieruchomości przeznaczonej na wynajem, powinien zastanowić się nad usługami zarządzania wynajmem w Łodzi. To przede wszystkim ogromna wygoda, brak zbędnego stresu dla wynajmującego gwarancja regularnych płatności ze strony najemcy. Wystarczy wybrać firmę świadczącą obsługę nieruchomości na wynajem w jak najszerszym zakresie, podpisać umowę i cieszyć się z pasywnego dochodu.

Zarządzanie wynajmem mieszkań w Łodzi to usługi, które pozwalają na zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w trakcie wynajęcia nieruchomości potencjalnym najemcom. Co więcej, obsługa nieruchomości przeznaczonej na wynajem przez zewnętrzną firmę to gwarancja wypłacalności najemców oraz terminowe, comiesięczne przelewy w ramach podpisanej umowy wynajmu.

Jeśli chcesz wynajmować mieszkanie i mieć pewność, że podpisana umowa najmu będzie dla Ciebie bezpieczna, koniecznie skorzystaj z usług naszego łódzkiego oddziału HOMtu®. Z naszą pomocą można łatwo zweryfikować rzetelność najemcy, a także zyskać dodatkowe dochody z racji wynajmu obiektu mieszkalnego lub usługowego - bez zbędnego stresu. Sprawdź, jak działa zarządzanie najmem mieszkań w Łodzi i przekonaj się, że warto skorzystać z naszych kompleksowych usług.

Zarządzanie i obsługa najmu nieruchomości w Łodzi

Wyróżniamy mnóstwo powodów, dla jakich warto zdecydować się na profesjonalną obsługę mieszkań w Łodzi. Osoby, które decydują się na inwestycję w mieszkania, najczęściej podejmują decyzję o późniejszym wynajęciu. Warto jednak postawić na kompleksowe zarządzanie wynajmem - Łódź, które realizujemy jako HOMtu®. Kluczowe wyróżniki naszej działalności, to:

 • profesjonalna i kompleksowa obsługa wynajmowanych nieruchomości,
 • szeroki zakres usług,
 • wieloletnie doświadczenie w branży nieruchomości,
 • jasne zasady współpracy,
 • pełne bezpieczeństwo klientów, którzy zdecydują się na zarządzanie najmem Łódź,
 • wykwalifikowana kadra pracowników, która proponuje rzetelne i kompleksowe wsparcie.

Łódzkie nieruchomości cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony potencjalnych najemców. Głównie z tego względu warto zdecydować się na zarządzanie mieszkaniami na wynajem przez zewnętrzną agencję HOMtu®. Taki model biznesowy to świetne rozwiązanie, jeśli jesteś właścicielem mieszkań w Łodzi. Przekazując nieruchomości na wynajem, warto zadbać o to, aby podpisać umowę z rzetelnym najemcą i zyskać pewność, że przychód z racji wynajmu będzie terminowo wypłacany.

Ile kosztuje zarządzanie wynajmem w Łodzi?

Koszt obsługi wynajmu mieszkania w Łodzi nie jest wysoki, szczególnie jeśli zdecydujesz się na współpracę z naszą firmą HOMtu®. Dla naszych klientów będących w posiadaniu mieszkań inwestycyjnych lub innych nieruchomości przeznaczonych na wynajem przygotowaliśmy trzy podstawowe pakiety usług.

Pierwszy wariant obejmuje prowizję na poziomie 12% kwoty wynajmu nieruchomości, ale nie mniejszą niż 280 złotych. W ramach zarządzania wynajmem w Łodzi na podstawie takiego wariantu otrzymasz pełną pomoc w zakresie przygotowania oferty wynajmu oraz jej publikacji, poszukiwania najemcy i prowadzeniem rozliczeń. Warto przekazać nieruchomość na wynajem do obsługi przez naszą firmę HOMtu®, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo wynajmu.

Drugą możliwością jest wariant 15% prowizji od wynajmu, w ramach którego, jako wynajmujący otrzymujesz gwarancję otrzymania środków w postaci czynszu miesięcznego. Niezależnie od tego, czy najemca terminowo zapłaci rachunku, Ty otrzymasz swoje pieniądze zawsze na czas.

Trzeci wariant jest przeznaczony dla osób wynajmujących nieruchomości na pokoje lub niewielkie mikrokawalerki. W HOMtu® pobierzemy 20% prowizji od najmu, ale nie mniej niż 470 złotych za kompleksową obsługę i przejęcie obowiązków wynajmującego. Nasze usługi zarządzania wynajmem w Łodzi pozwalają cieszyć się długoterminowym najmem bez żadnych ukrytych kosztów i dodatkowego stresu.

Obsługa wynajmu nieruchomości w Łodzi

Zanim zdecydujesz się oddać lokal na wynajem w celu pozyskiwania pasywnego dochodu, koniecznie sprawdź opinie o firmie zarządzającej wynajmem. Przed podpisaniem umowy na zarządzanie powierzonymi nieruchomościami, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, a mianowicie:

 • zakres świadczonych usług,
 • cena agencji za zarządzanie wynajmem w Łodzi,
 • opinie zadowolonych klientów,
 • formę zabezpieczenia wynajmowanej nieruchomości,
 • częstotliwość kontroli najemców lokalu,
 • doświadczenie firmy w branży nieruchomości.

Znalezienie najemcy na własną rękę często bywa mocno kłopotliwe i wymaga poświęcenia sporo czasu. Głównie z tego względu warto zdecydować się na sprawdzoną agencję nieruchomości, która cieszy się uznaniem wśród klientów oraz proponuje kompleksowe zarządzanie wynajmem. Łódź to miasto, gdzie bez najmniejszego problemu można skorzystać z usług HOMtu® i jednocześnie z doradztwa wykwalifikowanych specjalistów.

Jakie usługi wchodzą w zakres zarządzania najmem w Łodzi?

Oferta firmy HOMtu® skierowana jest głównie do inwestorów oraz osób, które chcą przekazać swoje nieruchomości na wynajem. To świetne źródło dochodu pasywnego, choć często wiąże się ze sporym ryzykiem braku terminowych płatności od najemców. Korzystając z profesjonalnych usług zarządzania wynajmem w Łodzi od HOMtu®, można zapewnić sobie wysoki poziom bezpieczeństwa, a także szybko weryfikować rzetelność potencjalnych najemców. Usługi, które są dostępne w ramach bezterminowej umowy współpracy, to:

 • pomoc w przygotowaniu nieruchomości do wystawienia ogłoszenia,
 • weryfikacja najemców,
 • wsparcie w trakcie sporządzania umowy najmu,
 • zarządzanie rozliczeniami za wynajem nieruchomości,
 • wsparcie administracyjno-prawne,
 • stała kontrola nad mieszkaniem poprzez wizytację najemców.

Chcesz odciążyć się z obowiązków związanych z zarządzaniem wynajmem w Łodzi? W takim razie uzupełnij formularz kontaktowy i porozmawiaj z wykwalifikowanym ekspertem HOMtu®. Jeśli nie masz czasu zajmować się formalnościami i rozliczeniami najmu długoterminowego lub po prostu szukasz gwarancji bezpieczeństwa związanego z wynajmem nieruchomości, koniecznie skorzystaj z naszej oferty. Gwarantujemy stabilny dochód oraz minimalizujemy ryzyko zniszczenia mienia przez potencjalnych najemców.

Powiązane artykuły

Wypowiedzenie umowy najmu mieszkania - kiedy, jak i dlaczego?

Do zakończenia umowy przed czasem wskazanym w dokumencie dochodzi najczęściej wtedy, kiedy najemca dopuści się rażących naruszeń warunków związanych z najmem nieruchomości. Wtedy jako wynajmujący mamy możliwość wypowiedzenia umowy nawet w trybie (prawie) natychmiastowym. A zatem jak napisać wypowiedzenie umowy najmu mieszkania? Przygotowaliśmy poradnik, aby nieco ułatwić kwestie wypowiedzenia najmu zarówno z winy najemcy, jak […]

Zobacz artykuł
Umowa najmu a protokół zdawczo-odbiorczy mieszkania

Wynajmując mieszkanie, zawsze powinniśmy zadbać o to, aby podczas przekazania lokalu najemcy sporządzić szczegółowy protokół zdawczo-odbiorczy nieruchomości. To niezbędne, aby zabezpieczyć swoje interesy na wypadek sporów z lokatorami albo wystąpieniem zniszczeń, które nie miały miejsca w dniu przekazania mieszkania. Czym jest protokół zdawczo-odbiorczy nieruchomości na wynajem? Z pojęciem protokołu zdawczo-odbiorczego spotykamy się nie tylko podczas […]

Zobacz artykuł
Najem okazjonalny mieszkania - zalety i wady

W Polsce pierwsze umowy najmu okazjonalnego nieruchomości pojawiły się 17 grudnia 2009 roku. Wtedy wprowadzono pierwsze zmiany w Ustawie o ochronie praw lokatorów. Dzięki temu osoby fizyczne bez działalności gospodarczej mogły rozpocząć zarabianie na wynajmie posiadanej nieruchomości bezpieczniej niż dotychczas. Zalety i wady najmu okazjonalnego mieszkania Najem okazjonalny ma zarówno wady, jak i zalety, choć […]

Zobacz artykuł
Naruszenie miru domowego najemcy przez właściciela mieszkania

W jaki sposób możemy kontrolować stan naszej nieruchomości w ramach umowy najmu, skoro wejście do mieszkania bez zgody najemcy jest niemożliwe? Aby nieco rozjaśnić tę kwestię, musimy zagłębić się w przepisy wynikające z Ustawy o ochronie praw lokatorów. Przygotowaliśmy poradnik dla wynajmujących mieszkania, aby uniknąć ryzyka popełnienia przestępstwa naruszenia miru domowego w wynajmowanym lokalu. Kiedy […]

Zobacz artykuł
Jakie błędy popełniają najemcy podczas wynajmu mieszkania?

Masz jedno, dwa, trzy a może więcej nieruchomości, które są przygotowane wyłącznie pod wynajem długo- lub krótkoterminowy? Niezależnie od wybranej formy wynajmowania mieszkania, zawsze warto wiedzieć, jakie kategoryczne błędy popełniają potencjalni najemcy. Niekiedy zdarza się, że rażące naruszenia warunków umowy prowadzą do jej rozwiązania i wielu innych nieprzyjemności. Czego nie powinien robić najemca? Każdy inwestor […]

Zobacz artykuł
Jak ustalić wysokość czynszu? Wynajem mieszkania w praktyce

Chcesz wynająć mieszkanie, ale nie wiesz jak i za ile? Na szczęście możesz skorzystać z profesjonalnego wsparcia ekspertów HOMtu. Zajmujemy się zarządzaniem najmem nieruchomości. Dzięki temu Ty zarabiasz dodatkowe pieniądze i możesz swobodnie wynajmować swoje mieszkanie. Zobacz, jak oszacować cenę wynajmu nieruchomości, aby Twoja oferta nie była abstrakcyjna względem aktualnej sytuacji na rynku. Co wpływa […]

Zobacz artykuł
Przejdź do bloga

Szybkie przejście do najważniejszych usług:

Firma HOMtu® jako jeden z nielicznych podmiotów na polskim rynku zajmuje się zarządzaniem najmem mieszkań i lokali usługowych na zlecenie, a także sprzedażą nieruchomości. Stworzyliśmy rozbudowaną sieć partnerską o jasnych zasadach współpracy. Nasza marka cieszy się dużym uznaniem klientów, a liczne sukcesy branżowe potwierdzają nasze kompetencje i doświadczenie. Zapraszamy do kontaktu!
Polityka prywatności i plików cookies
NAWIGACJA STRONY
KONTAKT Z NAMI
Kontakt
Wyślij zapytanie poprzez formularz kontaktowy, zadzwoń lub umów spotkanie z ekspertami HOMtu®.
Wszystkie prawa zastrzeżone 2022.
PROJEKT: