Jesteśmy jedną z pierwszych firm w Polsce, które skupiają się na kompleksowym zarządzaniu najmem. Chcesz szybko sprzedać lub bezpiecznie wynajmować swoją nieruchomość? Na tym właśnie polega nasza praca.

Jak poprawić atrakcyjność mieszkania na wynajem?

28 stycznia, 2024
Podsumowanie
W celu zwiększenia poziomu zainteresowania mieszkaniem przez potencjalnych najemców warto zadbać o estetykę wnętrz. To nie wszystko, co trzeba zrobić w celu zmaksymalizowania szansy na skuteczny wynajem mieszkania. Wystarczy, że zmienisz aranżację, odświeżysz mieszkanie i skorzystasz z pomocy w zarządzaniu najmem. W ten sposób skutecznie zwiększysz atrakcyjność nieruchomości przeznaczonej na wynajem.

Odświeżenie mieszkania, zmiana aranżacji, a czasem nawet wyposażenie pomieszczeń w stylowe dodatki... to wystarczy, aby potencjalny najemca docenił design mieszkania na wynajem i zdecydował się na podpisanie umowy najmu. Planujesz długoterminowy wynajem swojej nieruchomości, ale Twoje ogłoszenia są pomijane przez potencjalnych lokatorów? Zobacz, jak przygotować się do wynajmu mieszkania z technicznego punktu widzenia. Przejrzyj nasze porady, dzięki którym podniesiesz standard i atrakcyjność nieruchomości na rynku wynajmu.

Przygotowanie mieszkania pod wynajem

Samodzielne przygotowanie mieszkania do wynajmu to nie lada wyzwanie, szczególnie jeśli właściciel nigdy wcześniej nie miał styczności z takimi działaniami. Jeśli nie chcesz ryzykować, możesz skorzystać z naszego wsparcia.

W HOMtu zajmiemy się zarządzaniem najmem, a także pomożemy wynajmującemu w przygotowaniu mieszkania tak, aby zwiększyć jego atrakcyjność dla potencjalnych lokatorów.

Oczywiście jeśli mieszkanie jest w kiepskim stanie wizualnym, konieczne będzie przeprowadzenie gruntownego remontu. W przeciwnym razie zainteresowanie ogłoszeniem będzie znikome lub po prostu nie będziesz w stanie uzyskać zadowalającej kwoty za wynajem.

Wartość mieszkania na rynku najmu nieruchomości nie ma większego znaczenia. Potencjalni najemcy biorą pod uwagę przede wszystkim:

  • metraż,
  • standard wykończenia,
  • funkcjonalność mieszkania,
  • udogodnienia dostępne w cenie. 

Potencjalni najemcy zawsze szczegółowo weryfikują nieruchomości, które planują wynająć. Czasem nawet zniszczone krzesło może negatywnie wpływać na estetykę wnętrza, a tym samym atrakcyjność mieszkania wystawionego na wynajem.

Zadbaj o umeblowanie

Pierwszy krok do zwiększenia atrakcyjności mieszkania to nie tylko pomalowanie ścian i wyposażenie wnętrz w nowy sprzęt RTV i AGD. Kiedy wystawiasz ogłoszenie wynajmu mieszkania, nie zapomnij też o estetycznych meblach dopasowanych do ogólnego stylu aranżacji nieruchomości.

Czasem inwestycja kilku tysięcy w renowację dotychczasowych lub w nowe meble może przełożyć się na o wiele większe zainteresowanie najemców danym lokalem.

Przed podjęciem decyzji o wymianie mebli na nowsze, ustal potrzeby potencjalnego lokatora.

Jeśli masz nieruchomości na wynajem dla studentów, wtedy prawdopodobnie kluczowym wyznacznikiem dla najemców będą miesięczne koszty. To oznacza, że wyposażenie mieszkania raczej odegra drugorzędną rolę i prawdopodobnie zmiana aranżacji i umeblowania nie będzie mieć sensu.

Porządek to podstawa

Zanim wystawisz ogłoszenie wynajmu mieszkania, posprzątaj je. Możesz też zamówić profesjonalną ekipę sprzątającą, która zadba o to, aby każdy kąt w nieruchomości błyszczał z czystości.

Dopiero wtedy możesz przejść do przygotowywania oferty sprzedaży i wystawienia ogłoszenia. Porządek ma też znaczenie podczas oględzin nieruchomości przez potencjalnych najemców.

Ustaw kwiaty na stołach, przewietrz pomieszczenia i zainwestuj w drobne dodatki wpływające na estetykę mieszkania, np. ozdobne koce, poduszki i stylowe zasłony.

Jeśli lokatorzy zainteresowani umową najmu zobaczą idealnie czyste mieszkanie, prawdopodobnie dość szybko zdecydują się na podpisanie dokumentów.

Wykonaj estetyczne zdjęcia

Na etapie przygotowywania mieszkania pod wynajem, zadbaj też o to, aby zrobić atrakcyjne zdjęcia. W ten sposób samo ogłoszenie przyciągnie uwagę potencjalnych lokatorów i zachęci do oględzin.

Pomoc profesjonalisty w tej kwestii może okazać się nieoceniona. Właściciele nieruchomości często nie mają sprzętu lub umiejętności, aby wykonać gustowne fotografie. Problem stanowi też przygotowanie lokalu mieszkalnego tak, aby do wnętrza wpadało jak najwięcej naturalnego światła.

To przepis na skuteczne zwiększenie atrakcyjności wynajmowanego mieszkania w oczach potencjalnych lokatorów. Pamiętaj, że dobre zdjęcia są przydatne także podczas sprzedaży nieruchomości.

Ile kosztuje remont i umeblowanie mieszkania do wynajęcia?

Ciężko wskazać jednoznaczną kwotę, którą poniesie właściciel mieszkania, aby wyróżnić nieruchomość na tle konkurencji i zwiększyć szanse na szybsze znalezienie najemcy.

Załóżmy, że przed wystawieniem ogłoszenia wynajmu mieszkania niezbędne będzie pomalowanie ścian, wymiana mebli na nowe oraz zakup akcesoriów do aranżacji wnętrz. Wtedy koszty przygotowania całego mieszkania do wynajęcia mogą sięgnąć kwoty nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Co zrobić, aby zwiększyć zyski z wynajmu mieszkania?

Przygotowaliśmy kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci uwydatnić atuty nieruchomości i zwiększyć poziom zainteresowania ze strony potencjalnych najemców. Wykorzystaj nasze porady, a zobaczysz, że znacznie więcej osób będzie chętnych na oglądanie mieszkania i podpisanie umowy najmu.

  1. Podziel nieruchomość na kwatery. Wynajem mieszkania na pokoje np. dla studentów to realna szansa na zwiększenie miesięcznych zysków.
  2. Zadbaj o działania marketingowe. Czasem płatne kampanie reklamowe w social mediach mocno uskuteczniają poszukiwania potencjalnych najemców.
  3. Ogranicz koszty eksploatacji nieruchomości. Czasem wystarczy wymiana grzejników na energooszczędne, aby zmniejszyć kwoty eksploatacji mieszkania i zwiększyć swoje zyski jako właściciela lokalu.
  4. Zacznij wynajmować na doby. To ciekawe rozwiązanie, szczególnie jeśli masz nieruchomość w centrum dużego miasta. Niestety krótkoterminowy najem wiąże się ze sporym ryzykiem zniszczeń oraz ogromną rotacją najemców.

Czasem warto zainwestować w działania, które nie tylko uatrakcyjniają wynajmowaną nieruchomość, ale także przyczyniają się do wypracowania większych zysków w skali miesiąca.

Ustal swój maksymalny budżet i zacznij urządzać mieszkanie tak, aby sprostać oczekiwaniom potencjalnych najemców. To podstawowe działania zwłaszcza w przypadku chęci zwiększenia zysków z wynajmu.

Jak urządzić nieruchomość, aby najemca chętnie podpisał umowę? Podsumowanie

Zarówno mała kawalerka, jak i kilkupokojowe mieszkanie wymaga gruntownego sprzątania, umeblowania oraz wyposażenia w atrakcyjne dodatki aranżacyjne. Sprawisz w ten sposób, że oferta wynajmu takiego mieszkania będzie konkurencyjna.

Aby sprawnie wynająć swoje mieszkanie, musisz działać elastycznie. Dopasowanie standardu wykończenia nieruchomości do potrzeb najemcy oraz negocjacje ceny miesięcznego czynszu to działania, które zachęcają przyszłych lokatorów do podpisania umowy.

W sytuacjach, kiedy wiesz, że nie poradzisz sobie z przygotowaniem mieszkania do najmu na własną rękę - nie zwlekaj i skorzystaj ze wsparcia ekspertów HOMtu. Ograniczysz w ten sposób stres i zwiększysz szanse na bezproblemowy najem z pokaźnymi zyskami.

Powiązane artykuły

Kaucja w umowie najmu mieszkania

Planujesz wynająć swoją nieruchomość? Musisz wiedzieć, że masz pełne prawo do pobrania od potencjalnego najemcy kaucji. To kwota, która stanowi zabezpieczenie dla wynajmującego, np. na wypadek niewypłacalności lokatora, z którym masz podpisaną umowę najmu. Czym tak właściwie jest kaucja za mieszkanie i jak ustalić tę kwotę? Decydując się na wynajem swojej nieruchomości, musisz jasno określić […]

Zobacz artykuł
Jak powinna przebiegać weryfikacja najemcy mieszkania?

Decydując się na wynajęcie nieruchomości, zawsze powinniśmy dokładnie weryfikować potencjalnych najemców. To podstawa, aby nie udostępnić swojego mieszkania lub domu osobom, które nie potraktują lokum z należytym szacunkiem. A zatem jak sprawdzić potencjalnego najemcę na mieszkanie, aby nie narazić się na późniejsze problemy z lokatorami? Zobacz nasz poradnik. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, które są pomocne na […]

Zobacz artykuł
Prawa i obowiązki wynajmującego mieszkanie

Wynajmowanie mieszkania często wiąże się ze sporym ryzykiem, szczególnie jeśli wszystkie formalności oraz kwestie związane z poszukiwaniem potencjalnego najemcy realizujemy na własną rękę. Aby zagwarantować sobie maksimum bezpieczeństwa na etapie podpisywania umowy i wynajmowania mieszkania, musimy poznać wszystkie prawa i obowiązki wynajmującego nieruchomość. Znajomość podstawowych przepisów dotyczących wynajmu mieszkań jest niezbędna, by uniknąć ewentualnych roszczeń […]

Zobacz artykuł
Zarządzanie wynajmem Łódź

Zarządzanie wynajmem w Łodzi to usługi, które pozwalają na zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w trakcie wynajęcia nieruchomości potencjalnym najemcom. Co więcej, obsługa nieruchomości przeznaczonej na wynajem przez zewnętrzną firmę to gwarancja wypłacalności najemców oraz terminowe, comiesięczne przelewy w ramach podpisanej umowy wynajmu. Jeśli chcesz wynajmować mieszkanie i mieć pewność, że podpisana umowa najmu będzie dla […]

Zobacz artykuł
Zarządzanie wynajmem Poznań

Usługi obsługi i zarządzania wynajmem nieruchomości w Poznaniu to nowość w branży nieruchomości. Nasza firma HOMtu® proponuje przede wszystkim kompleksową obsługę najmu długoterminowego wraz z opcją zarządzania nieruchomością tak, aby biznes mieszkaniowy był bezpieczny i rentowny. Jeśli zdecydujesz się wynajmować swoją nieruchomość, zadbaj o to, aby podpisać umowę z rzetelnym najemcą. W przeciwnym razie narazisz […]

Zobacz artykuł
Zarządzanie wynajmem Szczecin

Rozglądasz się za jak najkorzystniejszą opcją wynajmu swojej nieruchomości, tak, aby otrzymywać stałe, miesięczne wpływy od najemcy? Oferta naszej firmy HOMtu® jest skierowana do każdego właściciela nieruchomości mieszkalnej lub użytkowej, który chce powierzyć obsługę najmu profesjonalistom. Zajmiemy się kompleksową obsługą Twojej nieruchomości, dbając o jak najwyższy standard świadczonych usług. Pomagamy także w znalezieniu najemcy, dzięki […]

Zobacz artykuł
Przejdź do bloga

Szybkie przejście do najważniejszych usług:

Firma HOMtu® jako jeden z nielicznych podmiotów na polskim rynku zajmuje się zarządzaniem najmem mieszkań i lokali usługowych na zlecenie, a także sprzedażą nieruchomości. Stworzyliśmy rozbudowaną sieć partnerską o jasnych zasadach współpracy. Nasza marka cieszy się dużym uznaniem klientów, a liczne sukcesy branżowe potwierdzają nasze kompetencje i doświadczenie. Zapraszamy do kontaktu!
Polityka prywatności i plików cookies
NAWIGACJA STRONY
KONTAKT Z NAMI
Kontakt
Wyślij zapytanie poprzez formularz kontaktowy, zadzwoń lub umów spotkanie z ekspertami HOMtu®.
Wszystkie prawa zastrzeżone 2022.
PROJEKT: